ورود اعضاء

آخرین خبر ها

جستجو در سایت

پیوند ها

هواشناسی

حمل و نقل و تولید

حمل و نقل
تاریخچه :
شرکت تولیدی خانه بتون همگام با صنعت ماشین سازی روز دنیا و در جهت تحویل به موقع بتن به مشتریان خود اقدام به بروز رسانی ماشین آلات تولید ، حمل و نقل و پمپاژ خود در سال 1382 نمود . با توجه به اینکه عمر بتن تازه تولید شده در بچینگ پلانت ، در حدود 60 الی 80 دقیقه ( بسته به نوع سیمان و گیرش ثانویه آن ) می باشد ، لذا باید در مدت ، بتن باید مطابق با استانداردهای روز تولید شده و به محل کار رسیده ، تخلیه و جای داده شود . بتن تولیدی بر مبنای متر مکعب (2300 کیلوگرم بر متر مکعب ) تولید و توزیع می شود. هم اکنون واحد حمل و نقل شرکت خانه بتون با دارا بودن ناوگان عظیم حمل و نقل حدود 40 عدد تراک میکسر با کشنده های تولید شده توسط تولید کنندگان مطرح اروپایی و آسیایی (BENZ-SCANIA-BMC) حدود 15 عدد کمپرسی مخصوص حمل مصالح سنگی از معادن ، 10 عدد پمپ ثابت و 5 عدد پمپ دکل جهت پمپاژ بتن وظیفه خطیری بر دوش دارد که همانا رساندن بتن به موقع و هماهنگ بدون وقفه می باشد .
ماشین آلات حمل و نقل کمپرسی ها : این دسته از ماشین مخصوص حمل و نقل مصالح سنگی از معادن به کارخانه میباشد.


تراک میکسر : مخصوص حمل بتن به محل کار میباشد .

"BMC"
"BMC"


"BENZ"


واحد تولید
تاریخچه :
این واحد در ابتدای تاسیس شرکت خانه بتون با هدف تولید بتن مرغوب مورد نیاز واحد های ساختمانی که در غرب تهران و در مجاورت شرکت بودند بایک دستگاه بچینگ پلانت لیپهر ساخت کشور آلمان (با سیستم دراگلاین) با ظرفیت 30 متر مکعب در ساعت آغاز نمود واحد تولید بتن امروز شرکت خانه بتون ، مشتمل بر 4 عدد بچینگ پلانت 1 و 2 متر مکعبی با ظرفیت تولید واقعی 200 متر مکعب در ساعت و ظرفیت انبارش 3500 تن سیمان می باشد همچنین یک عدد بچینگ پلانت 0/5 متر مکعبی نیز برای پاسخگویی به نیاز مشتریان خاص و تولید بتن های خاص موجود می باشد .
طرح اختلاط روزانه ، پس از طراحی و تائید واحد کنترل کیفیت ارائه شده و در دستور کار این واحد قرار می گیرد . قابل ذکر است که کلیه دستگاه های توزین پلانت ها ، از سوی اداره استاندارد و شرکتهای تابعه در موعد های مقرر شده کالیبره شده ، به این معنی که کلیه اندازه ها و وزن های نشان داه شده کاملا صحت داشته باشد .
در خاتمه عملیات تولید بتن آماده در بچینگ پلانت ، و تخلیه آن در تراک میکسر ، مجددا توزین توسط باسکول انجام شده و برگه باسکول چاپ شده و تراک میکسر آماده اعزام به محل کار می گردد . ایستگاه تولید بتن ( بچینگ پلانت ) ترکیبی از چندین الکتروموتور که از این دستگاه برای تولید بتن آماده استفاده می شود .
در شرکت خانه بتون یکدستگاه بچینگ LINE ، دو دستگاه DRAG LINE و یکدستگاه TWIN SHAFT وظیفه تولید بتن آماده را برعهده دارند که مجموع ظرفیت اسمی تولید شرکت 4/5 متر مکعب در دقیقه میباشد.