ورود اعضاء

آخرین خبر ها

جستجو در سایت

پیوند ها

هواشناسی

بتن آماده

بتن آماده چیست؟
بتن آماده ترکیبی است که در واحد بچینگ پلانت کارخانه بر اساس دستورالعمل، با طرح اختلاط معین ساخته می شود و سپس توسط تراک میکسر به محل مورد نظر انتقال داده می شود.

بتن آماده ممکن است به یکی از چهار طریق زیر تهیه شود:

  • تمامی عملیات ساخت در بتن ساز مرکزی انجام، و بتن ساخته شده با تراک میکسر و با سرعت هم زدن آرام به محل کار حمل شود.
  • عمل اختلاط، قسمتی در مخلوط کن ثابت و قسمتی در تراک میکسر انجام می شود.
  • عمل اختلاط، کلاً در تراک میکسر انجام می شود.
  • اختلاط حجمی مصالح به صورت خشک در میکسر متحرک، انجام و آب به صورت پیوسته به جام مخلوط کن اضافه می شود.

واحد تولید بتن آماده:

این واحد شامل چهار دستگاه تولید بتن آماده ( بچینگ پلانت) با ظرفیت تولید 145 متر مکعب در ساعت و همچنین شامل 7 عدد سیلوی سیمان می باشد. طرح اختلاط روزانه، توسط واحد کنترل کیفیت به واحد تولید ارائه شده و مقدار اجزای بتن در هر متر مکعب در هر بار اختلاط اعمال می شود. کلیه دستگاههای توزین شده این قسمت کالیبره شده و بعد از اتمام عملیات، مجدداً توسط باسکول 60 تنی شرکت، توزین می گردد سپس تراک میکسر به محل پروژه اعزام می گردد.
بتن و مواد تشکیل دهنده آن با اختلاط سیمان با شن، ماسه و آب جسمی توپر و یکپارچه به نام بتن تشکیل می شود. سیمان پس از پختن چون به رنگ سبز تیره شبیه سنگهای جزیره پرتلند انگلستان در می آید در تمام دنیا پرتلند نام گرفته است. طبقه بندی سیمان پرتلند در ایران بر اساس ASTM C 150 صورت می گیرد بر مبنای این استاندارد سیمان پرتلند به 5 گروه تقسیم می شود:
  • تیپ 1- سیمان پرتلند معمولی
  • تیپ 2- سیمان پرتلند اصلاح شده
  • تیپ 3- سیمان پرتلند زود سخت شونده
  • تیپ 4- سیمان پرتلند با حرارت کم
  • تیپ 5- سیمان پرتلند ضد سولفات
روش تولید این پنج نوع سیمان تفاوتی ندارند و تاسیسات کارخانه برای تولید انواع سیمان پرتلند فرقی نمی کند. تفاوت سیمان های پرتلند در نسبت مواد اولیه و درجه حرارت کوره پخت سیمان است و با تنظیم این دو فاکتور، سیمان های مختلف تولید می شود.
مصالح سنگی سنگدانه ها از لحاظ تولید طبیعی یا مصنوعی می باشند.
سنگدانه های طبیعی :سنگدانه های طبیعی، سنگدانه هایی هستند که در طبیعت به دو صورت معمولی و شکسته وجود دارند. سنگدانه های به صورت گردگوشه دارای ویژگی های زیر می باشند:

1- سنگدانه ها به علت داشتن سطحی صاف و بدون گوشه، اصطکاک زیادی پیدا نمی کنند و راحت تر می توانند در بتن حرکت کنند و روانی بتن بیشتر می شود. در نتیجه نیاز بتن به آب کمتر می شود.
2- بعلت داشتن سطح صاف، سنگدانه ها بطور کامل به خمیر سیمان نمی چسبند و پیوستگی کافی بوجود نمی آید. و به همین دلیل بعلت وارد شدن بار، سنگدانه ها از بتن خارج می شوند. سنگدانه های مصنوعی سنگدانه های مصنوعی اغلب از نخاله های ساختمانی و زباله های خانگی تهیه می شود. از آنجا که در ایران معادن شن و ماسه بسیار غنی است، مصرف این سنگدانه ها بسیار کم است. اندازه سنگدانه ها بزرگترین اندازه سنگدانه ها برای هر نوع بتن ریزی در آیین نامه بتن ایران مشخص شده است. حداکثر اندازه سنگدانه با توجه به محدودیت های اجرایی تعیین می شود. به علت اندازه های متفاوت سنگ دانه ها می توان از آنها ترکیب بیشماری تهیه کرد که با داشتن بی نهایت ترکیب، بتن هایی با ویژگی های متفاوت تولید می شود. در نتیجه باید با روش مناسبی تاثیر سنگدانه بر خواص بتن را کنترل نمود. این کار با تقسیم بندی سنگدانه ها به گروههای مختلف بر اساس اندازه آنها صورت می گیرد. برای این کار، معمولا از الک استفاده می شود. هر چند تعداد الک ها بیشتر باشد، سنگدانه ها را به گروه های بیشتری می توانیم تقسیم کنیم. بنابراین کنترل تاثیر آن بیشتر می شود. از طرفی تقسیم بندی به گروههای بیشتر باعث افزایش هزینه می گردد. از این رو در کارهای عملی معمولا سنگدانه ها به دو گروه تقسیم می شوند. مرز این دو گروه الک نمره شماره 4 یا 75/4 میلیمتر می باشد. سنگدانه های بزرگتر از 75/4 میلیمتر درشت دانه یا شن و سنگ دانه های کوچکتر از 75/4 میلیمتر ریزدانه یا ماسه نامیده می شوند.